Koncert med Sebastian på Samsø
Når Sebastian går på scenen i salen på Brundby Hotel, er det med en sangskat, der er blevet en del af vores fælles kulturarv. Få 20% rabat på din billet som medlem af Ældre Sagen.
Tilbudspartner
Rabat
Få 20% rabat på billet til koncert med Sebastian på Brundby Hotel.
Medlemspris
260 kr. ekskl. gebyr for billet til koncert med Sebastian. Normalpris 325 kr.
Gebyr
Billetgebyr 25 kr.
Dato, tid og sted
Den 19. august 2026, Brundby Hotel, Samsø.
Tilbuddet gælder til
Den 15. august.
Find vej
Koncert med Sebastian på Brundby Hotel
Med sin karakteristiske stemme, en fortællekunst i særklasse og et nærvær, der rammer publikum lige dér, hvor musikken lever, skaber han en uforglemmelig aften, hvor både historierne og sangene står lysende klart.
Hans sange har fulgt os gennem generationer og finder stadig vej til nye lyttere. Publikum kan glæde sig til at genhøre klassikere som “Når lyset bryder frem”, “Måske ku’ vi”, “Du er ikke alene” og “Sommerfuglen”. Dertil kommer perler som “Anemonesangen”, “Vårvise”, “Stille før storm”, “Vindens glemte sange” og “Lille hjertesang” – og mange flere.
Der er pt. ingen rabatkoder. Kontakt venligst Ældre Sagen.

