Søg på www.aeldresagen.dk
Logo

KLIPPER, SILD & SOLSKINØ I 5 DAGE

Drømmer du om frisk havluft, smuk natur og hyggelige oplevelser – uden besværlig transport? Så tag med på en 5-dages oplevelsesrejse til Bornholm, direkte fra Billund og Aalborg Lufthavn. Flyvetiden er kun ca. 1 time – nemmere bliver det næsten ikke. Spar 300 kr. som medlem af Ældre Sagen.

Tilbudspartner

Rejsebureauet Bornholm – med fly

Rabat

Spar op til kr. 300 kr. pr. person.

Medlemspris 

Fra 6.750 kr. pr. person i delt dobbeltværelse.

Tillæg for enkeltværelse

1.580 kr. pr. person.

Tilkøbsmuligheder

Bisonskoven – Ekkodalen - Genlydstartelet og Hestevognstur i Almindingen inkl. frokost (drikkevarer købes separat) samt eftermiddagskaffe/kage 650 kr. pr. person.

Afrejse 

Fra den 25. til 29. august fra Aalborg Lufthavn -7.150 kr. pr. person.

Fra den 10. til 14. september fra Billund Lufthavn - 6.850 kr. pr. person.

Fra den 14. til 18. september fra Billund Lufthavn - 6.750 kr. pr. person  

Alt dette er inklusiv

  • Fly - Rønne (direkte) t/r
  • 15 kg bagage + 5 kg håndbagage
  • Kaffe eller the på flyturen
  • Transport til og fra hotel
  • 5 dage - 4 nætter på Hotel Abildgaard ***
  • Dobbeltværelse (min. 2 personer)
  • All Inklusive Light *
  • Velkomstmøde
  • Byvandring i Rønne (Halvdagsudflugt)
  • Den store ø tur (Heldagsudflugt med frokost)
  • Bornholm – med fly repræsentant i lufthavnen
  • Rejseledere på Bornholm
  • Ny dansk passagerafgift

Find vej

Hotel Abildgaard

Tejnvej 100

3770 Allinge

Telefon: 61 20 05 40

Oplev Bornholm – nemt, bekvemt og fuldt inkluderet

Rejsen er All Inclusive, så du kan læne dig tilbage og nyde ferien fra start til slut. I prisen er inkluderet fly, hotel, udflugter, al transport på øen samt morgen- og aftensmad/buffet. Hver aften bydes der på skiftende temaer og fri drikkevarer fra kl. 18.00 – 21.00, så der er lagt op til både hygge og forkælelse.

Glæd dig til 5 skønne dage på solskinsøen med erfarne, lokale rejseledere og hyggelige værter, der kender Bornholm ud og ind. Rejserne arrangeres i juni, august og september 2026 – perfekte tidspunkter, hvor øen viser sig fra sin allerbedste side.

Rejsen arrangeres af Rejsebureauet Bornholm – med fly, som har mere end 40 års erfaring og nu tager hul på deres 10. sæson på Bornholm. Det er din garanti for tryghed, kvalitet og uforglemmelige oplevelser.

Bornholm venter – skal du med?

Læs mere om rejsen her

Sådan får du tilbuddet

Indtast dit medlemsnummer i Ældre Sagen, og få adgang til tilbuddet.

Indtast venligst et gyldigt medlemsnummer
Rabatkoder og links til rabatsider er personlige og må ikke deles med andre – heller ikke i rabat-apps.

Kontaktoplysninger

Telefon: 61 20 05 40
E-mail: info@bornholmmedfly.dk

Er du ikke medlem af Ældre Sagen?

Bliv medlem og få gode tilbud