Søg på lokalafdelingens hjemmeside
Logo

Resultater fra Petanque turneringer

Der spilles turnering hver torsdag, alle resultater bliver opdateret her.
Så er det de første resultater fra sommerturneringen.
Hilsen.  Harald

 

000

Sommerturnering 2024

D - 11 - 4 - Runde 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Navn

Del

Po

Sc.

 

No

Navn

Del

Po

Sc

1

Frede Søbye

1

3

24+

 

 

 

 

 

 

2

Peter m Christiansen

1

3

22+

 

 

 

 

 

 

3

Herbert Johansen

1

3

17+

 

 

 

 

 

 

4

Arnold Christensen

1

3

14+

 

 

 

 

 

 

5

Bente Poulsen

1

3

11+

 

 

 

 

 

 

6

Edith Thomsen

1

2

21+

 

 

 

 

 

 

7

Carl Beuschau

1

2

17+

 

 

 

 

 

 

8

Gerhardt Hansen

1

2

15+

 

 

 

 

 

 

9

Sonja Jensen

1

2

12+

 

 

 

 

 

 

10

Jan Nissen

1

2

12+

 

 

 

 

 

 

11

John Jacobsen

1

2

6+

 

 

 

 

 

 

12

Gert Christiansen

1

2

4+

 

 

 

 

 

 

13

Gerhardt Barthel

1

2

1+

 

 

 

 

 

 

14

Vera Jørgensen

1

2

2-

 

 

 

 

 

 

15

Annegrete Jørgensen

1

1

4+

 

 

 

 

 

 

16

Vagn Wraae

1

1

4-

 

 

 

 

 

 

17

Erling Andersen

1

1

6-

 

 

 

 

 

 

18

Benny Bøttcher

1

1

8-

 

 

 

 

 

 

19

Lis Poulsen

1

1

17-

 

 

 

 

 

 

20

Birthe Sørensen

1

1

19-

 

 

 

 

 

 

21

Henning Rohden

1

0

9-

 

 

 

 

 

 

22

Petra Jacobsen

1

0

18-

 

 

 

 

 

 

23

Inge Christensen

1

0

19

 

 

 

 

 

 

24

Birthe Faaborg

1

0

20-

 

 

 

 

 

 

25

Linda Eschelsen

1

0

24-

 

 

 

 

 

 

26

Kæthe Clemmesen

1

0

29-

 

 

 

 

 

 

 

000

Torsdagens vindere

Runde 1

No

D. - 11 - 4 -2024

Point

 

3 Vundne

 

1

Frede Søbye

3---24+

2

Peter m Christiansen

3---22+

3

Herbert Johansen

3---17+

4

Arnold Christensen

3---14+

5

Bente Poulsen

3---11+

 

2 Vundne

 

6

Edith Thomsen

2---21+

 

1 Vunden

 

7

Annegrete Jørgensen

1---4+

 

0 Vunden

 

8

Henning Rohden

0---9-

 

000

Holdturnering – 2024

Runde 1

No

Sommer 11 - 4 -2024

Point

1

AAIG 1

8

2

Søgård

6

3

Tinglev

6

4

Bov IF 1

4

5

Hjordkær

4

6

Brede - Tønder

3

7

Bov IF 2

3

8

Rebbøl 2

2

9

Rebbøl 1

1

 

 

Sidst opdateret 11.04.2024