Søg på lokalafdelingens hjemmeside

Kontakt os

Se hvem vi er i Ældre Sagen i Ribe. Kontakt os gerne, hvis du har spørgsmål
  • Jenny Beck

    • Formand koordinationsudvalg
    • Medlem af koordinationsudvalget
    • Formand i lokalafdelingen
    • Sammen mod ensomhed
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse
    • Socialt arbejde generelt
    • Skole og daginstitution mv.

    Tlf
    75423696
    Mobil
    27409142
    E-Mail
    FM.Ribe.571@aeldresagen.dk
  • Lilian Larsen Maskov

    • Medlem af koordinationsudvalget
    • Kreativt arbejde
    • Musik, litteratur, kunst mv.
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse
    • 1. næstformand i lokalafdelingen
    • Kort- og brætspil
    • Ture og rejser planlægning

    Mobil
    41191840
    E-Mail
    libemaskov@stofanet.dk
  • Jens Peter Juhl

    • Kasserer koordinationsudvalg
    • Kasserer i lokalbestyrelsen
    • Musik, litteratur, kunst mv.
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse

    Tlf
    75422214
    Mobil
    25704307
    E-Mail
    ks.ribe.571@aeldresagen.dk
  • Bente Kann

    • It og teknologi generelt
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse
    • Sekretær i lokalbestyrelsen

    Mobil
    30243880
    E-Mail
    bente@kanns.dk
  • Hanne Hansen

    • Café med socialt sigte
    • Demensaktiviteter
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse
    • Spiseven
    • Tryghedsopkald

    Mobil
    51547982
    E-Mail
    bedsteroager@hotmail.com
  • Poul Erik Hansen

    • Hjælpende hånd
    • Medlem af lokalafdelingens bestyrelse

    Mobil
    23609923
    E-Mail
    jpehansen@stofanet.dk
  • Søren Tang Sørensen

    • Kørsel til indkøb. Ledsageordning. Bilistkurser

    Mobil
    61616799
    E-Mail
    sts.ribe@gmail.com
  • Birthe Christiansen

    • 1. suppleant i lokalafdelingens bestyrelse

    Mobil
    40767125
    E-Mail
    birthenielsen@hotmail.com
  • Bjarne Clement

    • Mad og måltider
    • 2. suppleant i lokalafdelingens bestyrelse

    Mobil
    20418022
    E-Mail
    bjarne.clement@gmail.com
  • Knud Verner Nielsen

    • Motion og sundhed generelt
    • 3. suppleant i lokalafdelingens bestyrelse

    Mobil
    24497472
    E-Mail
    kvn002@icloud.com
  • Vibeke Skibby

    • Bisidder

    Tlf
    75425093
    Mobil
    40463728
    E-Mail
    tved@live.dk
  • Britta Kathrine Rauff Schurmann

    • Tryghedsopkald

    Mobil
    21474715
    E-Mail
    bkrs46@gmail.com
  • Tove Hansen

    • Tryghedsopkald

    Tlf
    75422614
    Mobil
    23109543
    E-Mail
    t-e@stofanet.dk
  • Birthe Søgaard

    • Demensaktiviteter
    • Demensvenlig Lokalafdeling ansvarlig

    Tlf
    24660774
    E-Mail
    bsoegaard@bbsyd.dk
  • Jørn Frøkjær

    • PC Hjælp i hjemmet

    Tlf
    75422942
  • Bodil Wöhnert

    • Det Sker lokalredaktør
    • Webmaster

    Mobil
    24649533
    E-Mail
    bwohnert@mail.tdcadsl.dk
  • Mona Jørgensen

    • Skole og daginstitution mv.

    Mobil
    40792783
    E-Mail
    monajribe@gmail.com
  • Werner Hess

    • Golf, petanque mv.

    Mobil
    21759040
    E-Mail
    whess13@gmail.com
  • Thomas Pedersen

    • Kørestolsskubber

    Tlf
    75 44 55 23
    Mobil
    20346955
    E-Mail
    issetep@bbsyd.dk
  • Gurli Iversen

    • Kort- og brætspil

    Mobil
    22530249
    E-Mail
    gulleiversen@gmail.com
  • Lisa Rose Vigsø

    • Kort- og brætspil

  • Irene Frederiksen Pinborg

    • Kreativt arbejde

    Mobil
    29605616
    E-Mail
    irenepinborg@gmail.com
  • Hans Dieter Schwenker

    • Stavgang, gåture mv.

    Tlf
    97854596
    E-Mail
    h.schwenker@syngogleg.dk