Fællesspisning
Julefrokost med selvtransport
Kom med ÆldreSagen Galten til julefrokost på Knudhule Badehotel den 24. november 2026 kl. 12.30 - 16.30. Der er egen transport til Badehotellet, som ligger Randersvej 88-90, 8680 Ry. Vi har fået lovning på 41 ekstra pladser på Badehotellet. Da det første tilbud blev udsolgt på kort tid, kan vi kun anbefale, at du ikke venter for længe. Der gælder jo et først-til-mølle princip. Knudhule er bl.a. kåret som Danmarks bedste badehotel i 2024. Maden er fantastisk, og ÆldreSagen er vært ved en kop kaffe efter frokosten.
Lokalafdeling
Galten
Hvem
For alle
Tilmeldingspris
350 kr., Pris medlem online tilmelding
350 kr., Pris ikke-medlem online tilmelding
Hvornår
24.11.2026 kl.12.30-16.30Mødested
Knudhule Badehotel, Randersvej 88, 8680 Ry
Beskrivelse
På badehotellet vil vi blive mødt af hyggelige juleomgivelser og få serveret en dejlig julefrokost. Drikkevarer er for egen regning.
Menuen er:
Buffet i tre omgange.
Marinerede sild og karrysalat, Fiskefilet med citron og remoulade, Varmrøget laks med spinat, Rejer og æg, 2 slags sprød scampi med to slags dip, Brød og smør.
Flæskesteg og rødkål, Skinke med grønlangkål, Andebryst med en vinterkålsalat, nødder og tranebær, Tarteletter med høns i asparges.
Oste, Ris a la mande med kirsebærsovs og Profitroles med creme og frugt.
Pris kr. 350 pr. person.
Alle er velkomne.
Tilmelding og betaling senest den 17 november 2026 på vores hjemmeside: aeldresagen.dk/galten, eller til Birgitte Wittendorf tlf: 25335759.