Søg på lokalafdelingens hjemmeside
Logo

Underholdning

Julestue Coisbar Sorø

Kom med til en hyggelig eftermiddag fyldt med julemusik, fællessang og masser af grin, når Julestuen inviterer til en helt særlig juleforestilling på Coisbar i Sorø! Glæd jer til en varm og underholdende oplevelse, hvor julens kendte melodier blandes med sjove historier, nye tekster og kærlige drillerier om alt det, vi kender fra juletiden. Tilmelding se under beskrivelse.

Tilmelding

Læs om evt. tilmelding og betaling i arrangementsbeskrivelsen.

Lokalafdeling

Sorø

Hvem

For alle

Andre valg

100 kr., Julestue Coisbar Storgade 10, Sorø

Hvornår

01.12.2026 kl.13.00-14.00

Mødested

Coisbar Storgade 10, Sorø

Beskrivelse

Bemærk!! Coisbar er arrangør, tilmelding og betaling kan kun ske på dette link Coisbar Julestue Der kan forekomme gebyr.

Praktisk information

  • Dato: Tirsdag d. 1. december
  • Tid: Kl. 13.00–14.00
  • Sted: Coisbar, Sorø
  • Dørene åbner: Kl. 12.30
  • Særlig medlemspris: 100,- inklusiv gebyrer
  • Varighed: Ca. 55 minutter

Der er mulighed for at købe mad og drikke hos Coisbar i forbindelse med forestillingen. ( OBS. Det er ikke tilladt at spise under showet )
Der er maksimalt 130 pladser, og billetterne sælges efter først til mølle-princippet.
Vi glæder os til at byde jer velkommen til en eftermiddag med julestemning, musik, fællessang og masser af grin!

Mia Plantin Kristensen er uddannet skuespiller med en bachelor i skuespil fra Den Danske Scenekunstskole (DDSKS) i Odense i 2025.

Daniel Nyander Lassen og Mads Paul Gregersen er begge komikere og revytekstforfattere og har blandt andet skrevet til Cirkusrevyen, Rottefælden og Menstrup Revyen.

Sammen sørger de med sang, guitar og humor for en festlig start på december.

Der bliver både plads til at synge med på de gode gamle julesange, få grinet igennem og nyde en dejlig eftermiddag i godt selskab.

De bedste julehilsner
Mia, Daniel og Mads