Assentoft
- Alfabetisk
- Dato
Vi har fundet 13 resultater i Assentoft
-
Spil
Bridge
Vi spiller en hyggelig omgang bridge. Husk at medbringe kaffe og brød.
-
Underholdning
Fredagscafe
Kom til en hyggelig time i Svaleparkens Cafe, hvor der serveres kaffe og brød. Vi hygger med quiz, og hvis der er tid en fællessang. Alle er velkommen.
-
Motion
Pétanque
Kuglespillet alle kan deltage i. Alle er velkomne til at møde op og have nogle hyggelige timer i godt selskab.Du har mulighed for at låne pétanque-kugler, inden du eventuelt investerer i egne kugler.
-
Kreativitet
Tirsdagsklub
Vi byder velkommen til hygge og socialt samvær for alle. Det er gratis at deltage.
-
Motion
Gå dig glad
Vi går i og omkring Assentoft med og uden stave.
-
Motion
Lunteholdet
Gangmotion for kvinder og mænd med lidt gangbesvær og måske andre mindre skavanker. Alle kan være med! Bare mød op og vær med!
-
Rejser og ture
Cirkusrevyen & Kanalrundfart
2-dags tur til København. Buskørsel – færgeoverfart – 2 x frokostbuffet inkl. 1 øl/vand – hotelophold – 3-retters middag inkl. 3 glas vin – Cirkusrevyen – velkomst & pausedrink - broafgift samt rejsegaranti (#2553)
-
Rejser og ture
Besøg på Clausholm Slot
Clausholm er en gammel sædegård ca. 2 Km nord for Voldum, sydøst for Randers. Der er fundet spor af Clausholm tilbage fra 1100-tallet, men den nuværende hovedbygning blev opført af storkansler grev Conrad Reventlow i 1690'erne med Ernst Brandenburger som bygmester. Denne er blandt andet kendt for Frederiksberg Slot. Clausholm er udsmykket af en række af datidens dygtigste og mest anerkendte europæiske kunstnere, og slottet har Nordeuropas største antal stuklofter. Guidet rundvisning samt kaffe med kage.
-
Andet
Slægtsforskning - udgår
Medbring selv PC. Der er ingen underviser, men der er stor erfaring på holdet, så nye brugere kan hjælpes.
-
Andet
Slægtsforskning
Medbring selv PC. Der er ingen underviser, men der er stor erfaring på holdet, så nye brugere kan hjælpes.
-
Motion
Assentoft danser
Medbring madkurv med det hele, kop, glas, bestik osv. Lidt godt til ganen, kaffe, the, vin eller lige det I selv ønsker, samt masser af godt humør.Dørene åbnes kl. 18:00 og JC MUCICBOX spiller kl. 19:00 – 22:00Pris: 50 kr. pr. person betales med MobilePay 20 57 08 på dagen
-
Motion
Bowling
Kom til nogle hyggelige og sjove timer i godt selskab.
-
Andet
Søndagsbrunch
Arrangementet er for enlige, som ønsker at mødes med andre enlige.