RESULTATER FRA PETANQUE TURNERINGER

Der spilles turnering hver torsdag, alle resultater bliver opdateret her.
Så er det resultater fra Vinterturneringen.

 

Vinterturnering- 19-20

 

 

 

 

 

Runde-2 D.-10-10-2019

 

 

 

No

Navn

Del

Po.

Sc.

 

No

Navn

Del

Po.

Sc.

1

Ejvind Kjeldstrøm

2

6

37+

 

45

Mathilde Hansen

2

2

5-

2

Arvid Petersen

2

5

34+

 

46

Linda Eschelsen

2

2

11-

3

Erling Andersen

2

5

27+

 

47

Anne Grete Hansen

2

2

13-

4

Anne Marie Kristensen

2

5

24+

 

48

Jytte Bitomsky

2

2

15-

5

Knud Kristensen

2

5

23+

 

49

Svend Hansen

2

2

15-

6

Vera Jørgensen

2

5

23+

 

50

Lindy Villesen

2

2

17-

7

Kæthe Clemmesen

2

5

10+

 

51

Carl Beuschau

2

2

18-

8

Laila Truelsen

2

5

7+

 

52

Elly Krogh

2

2

21-

9

Joan Ehmsen

2

4

22+

 

53

Herluf Andsager

2

2

24-

10

Petra Jacobsen

2

4

19+

 

54

Flemming Juul

1

1

1+

11

Herbert Johansen

2

4

17+

 

55

Marie Frisk

1

1

1-

12

Anni Nielsen

2

4

16+

 

56

Kurt Jørgensen

1

1

4-

13

Vagn Wraae

2

4

12+

 

57

Mette Jørgensen

1

1

5-

14

Ole Ehmsen

2

4

8+

 

58

Inga Reimers

1

1

5-

15

Egon Madsen

2

4

3+

 

59

Ruth Stubberup

1

1

12-

16

Else Johansen

2

4

1-

 

60

Annegrete Jørgensen

2

1

21-

17

Bjarne Truelsen

2

4

3-

 

61

Ulla Pilegaard

2

1

25-

18

Peter Lau Jensen

2

3

15+

 

62

Kaj Nielsen

2

1

30-

19

Frederik Jessen

2

3

14+

 

63

Inge Christensen

1

0

10-

20

Bente Poulsen

2

3

9+

 

64

Arnold Christensen

1

0

11-

21

Sigrid Clausen

2

3

7+

 

65

Anne Schmidt

1

0

22-

22

Gerda Madsen

2

3

1+

 

66

Viggo Madsen

2

0

45-

23

Max Grunzig

2

3

1+

 

 

 

 

 

 

24

Cathrine Nissen

2

3

0

 

 

 

 

 

 

25

Mie Petersen

2

3

1-

 

 

 

 

 

 

26

Edith Laursen

2

3

2-

 

 

 

 

 

 

27

Harald Eschelsen

2

3

5-

 

 

 

 

 

 

28

Birthe Sørensen

2

3

6-

 

 

 

 

 

 

29

Jan Nissen

2

3

7-

 

 

 

 

 

 

30

Frede Have

2

3

7-

 

 

 

 

 

 

31

Else Johanning

2

3

9-

 

 

 

 

 

 

32

Carl Steinbeck

2

3

14-

 

 

 

 

 

 

33

Erling Schmidt

1

2

18+

 

 

 

 

 

 

34

Ulla Schmidt

1

2

13+

 

 

 

 

 

 

35

Bo Østlund

1

2

12+

 

 

 

 

 

 

36

Inger Jacobsen

1

2

8+

 

 

 

 

 

 

37

Rie Holm

1

2

6+

 

 

 

 

 

 

38

Jonny Frisk

2

2

5+

 

 

 

 

 

 

39

Nis Petersen

1

2

2+

 

 

 

 

 

 

40

Frede Søbye

1

2

1+

 

 

 

 

 

 

41

Benny Bøttcher

1

2

1+

 

 

 

 

 

 

42

Edith Thomsen

2

2

1-

 

 

 

 

 

 

43

Benthe Larsen

2

2

3-

 

 

 

 

 

 

44

Knud Lildholdt

2

2

4-

 

 

 

 

 

 

 

 

Holdturneringen 19-20

 

No

D. 10-10-2019

Point

1

Ballum

15

2

Rebbøl 1

13

3

Hjordkær

11

4

Rebbøl 2

11

5

Tinglev

11

6

Bov IF 1

11

7

Rebbøl 3

11

8

Brede-Tønder

10

9

Haderslev

9

10

Rebbøl 4

9

11

Bajstrup

8

12

AAIG 2

7

13

Bov IF2

6

14

Bevtoft

5

15

AAIG 1

4

16

Bredebro

0


Sidst opdateret 11.10.2019